Visual diary of corona days - opis projekta

Učenici 2.c razreda sudjeluju u eTwinning projektu pod nazivom „Visual diary of Corona days“. Projekt će trajati od ožujka do svibnja 2021. godine. Sudjeluje 11 škola – od toga je 9 iz Turske i 1 iz Njemačke i naša škola.

Projekt je svojevrsno zrcalo u kojem naši učenici mogu reflektirati svoje misli i unutarnje svjetove vezane za pandemiju koronavirusa. Sve aktivnosti osmišljene su da pomognu učenicima iz drugačijih okružja da budu u kontaktu, da dijele svoja razmišljanja o ovoj ozbiljnoj temi te da preuzmu odgovornost za bolji svijet. U ovom projektu učenici će dobiti priliku da stvaraju crteže koji će reflektirati njihova razmišljanja na danu temu u projektu.

Ciljevi projekta su: stvarati prilike za učenike koji pripadaju drugim okružjima da budu u kontaktu, izražavaju se i dijele ideje, dati priliku učenicima da reflektiraju svoje unutarnje svjetove putem vizualnih materijala, povećati opću osviještenost među učenicima o pandemiji, ohrabriti učenike da imaju ulogu u rješavanju zajedničkog problema, ispunjavanje društvene odgovornosti upozoravanjem populacije o čuvanju od koronavirusa i osigurati lokalna rješenja globalnog problema.

Uzimanjem uloge u ovom projektu i ispunjavanjem zadaća: učenici će dobiti priliku da stječu prijateljstva iz drugih zemalja, dijele ideje s njima, moći će reflektirati svoje unutarnje svjetove putem vizualnih materijala, postat će svjesniji o situaciji u kojoj se nalaze, preuzet će odgovornost o obavještavanju ljudi o pandemiji te će pomoći povećati svjesnost o suzbijanju koronavirusa.

NAPOMENA: Učenici su sve zadatke izvršavali na engleskom jeziku.

1. zadatak: PREDSTAVLJANJE ŠKOLE I UČENIKA  KOJI SUDJELUJU U PROJEKTU:

Video uradak uradili svi učenici koji sudjeluju. Možete ga pogledati na gornjoj poveznici.

2. zadatak: IZRADA PLAKATA PROJEKTA:

Plakat su izradili svi učenici.

3. ZADATAK: VIZUALNI PRIKAZ KORONAVIRUSA

4. zadatak: VIZUALNI PRIKAZ NOVOG NORMALNOG ŽIVOTA ZA VRIJEME PANDEMIJE KORONAVIRUSA:

Strip uradili: Josip, Ivan, Jakov i Mihovil (2.c).

Strip uradile: Lea i Tihana (2.c)

Strip uradio: Josip (2.c)

Strip uradile: Viktorija i Doroteja (2.c)

Strip uradile: Gabriela i Tea (2.c)