eTwinning nudi platformu za odgojno – obrazovne djelatnike (nastavnike, ravnatelje, knjižničare…), koji rade u školama i dječjim vrtićima europskih država sudionica eTwinninga. Putem ove platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi.

Lansiran još 2005. godine kao glavna aktivnost Europske komisije i njenog eLearning programa. eTwinning se uspješno integrirao u Erasmus+, program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta, već od 2014. godine.

Kroz europske projekte učenici će: naučiti komunicirati i surađivati s učenicima iz drugih europskih zemalja,  poboljšati svoje sposobnosti pismenog i usmenog izražavanja na engleskom kao stranom jeziku, razvijati informacijsku pismenost i cjeloživotne vještine, poboljšati svoju digitalnu pismenost korištenjem novih digitalnih alata, primijeniti sigurno i odgovorno korištenje Interneta (eSafety), usvojiti vještine cjeloživotnog učenja: komunikacija, suradnja, pisano i i usmeno izražavanje.

Učenici Srednje škole Slunj u školskoj godini 2020./2021. sudjeluju u tri projekta, Virtualni sajam vježbeničkih tvrtki, Cultural transfer project i Visual diary of corona days.

« Ožujak 2024 »